کد خبر : 1141
تاریخ انتشار : شنبه 23 مهر 1401 - 12:57

ساماندهی موتور سیکلت‌های تهران توسط شهرداری

ساماندهی موتور سیکلت‌های تهران توسط شهرداری

شهردار تهران گفت: یکی از برنامه های شهرداری تهران ساماندهی راکبان و موتورسواران است. مریم قره‌داغی/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی تهران فردا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آئین بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۶۲ دستگاه مینی‌بوس و دو هزارمین تاکسی‌های نوسازی شده با بیان اینکه اولویت ما رسیدگی به مشکلات شهر است گفت:

شهردار تهران گفت: یکی از برنامه های شهرداری تهران ساماندهی راکبان و موتورسواران است.

مریم قره‌داغی/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی تهران فردا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آئین بهره برداری از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۶۲ دستگاه مینی‌بوس و دو هزارمین تاکسی‌های نوسازی شده با بیان اینکه اولویت ما رسیدگی به مشکلات شهر است گفت: می‌خواهیم یکی پس از دیگری گره‌های شهر را بگشاییم.

وی با اشاره به مشکل ترافیک گفت: این اولین مشکل مردم شهر است و پس از آن حمل و نقل و آلودگی هوا قرار دارند که این دو موضوع ربط مستقیمی به ترافیک دارد.

زاکانی ادامه داد: مردم شهر وقت بسیاری را در ترافیک می‌گذارند و در قبال این حجم از مشکلات آلودگی هوا می‌تواند مشکلات فراوانی را در جان افراد بگذارد.

شهردار تهران با اشاره به حمل و نقل عمومی گفت: در مجموعه حمل و نقل به دنبال این هستیم که در یک فرصت کوتاه مدت با یک گام بلند در بخش اتوبوس و تاکسی و الگوهای این دو بتوانیم مشکلات شهر را کاهش دهیم

وی تصریح کرد: وعده ما این بود که در ابتدای مهر ۵۵۰ دستگاه را از طریق بازسازی به چرخه وارد کنیم که اکنون ۵۹۱ دستگاه وارد ناوگان شده است.

زاکانی درباره نوسازی اتوبوس گفت: امسال حدود ۹۰۰ دستگاه از طریق تفاهم نامه با وزارت کشور منعقد شد و همچنین تهران قدرالسهمی در یکی دیگر از قراردادهای وزارت کشور دارد.

شهردار تهران با اشاره به ۲۰۰ دستگاهی که امروز وارد ناوگان شده است گفت: بخشی از آن ملکی است و ۱۴۲ از طریق وزارت کشور تحویل گرفته شده و ۶۲ دستگاه مینی‌بوس و دوهزار مین تاکسی نوسازی شده وارد مدار شدند.

وی درباره ساماندهی مترو اظهار کرد: بازسازی حدود ۷۰۰ واگن و ورود ۶۳۰ واگن در دستور کار است و منتظر هستیم تا با اعلام وزیر کشور به سازمان برنامه‌ریزی امکانی برای واردات ۶۳۰ واگن فراهم شود.

زاکانی تصریح کرد: بازسازی و نوسازی مترو یک امر قطعی است و منابع آن با مشارکت دولت بخش خصوصی تأمین می‌شود.

شهردار تهران درباره ساماندهی حمل و نقل و تردد گفت: ساماندهی موتور سیکلت ها یکی از برنامه‌های شهرداری تهران است و و از طریق برقی سازی موتورها تا آلایندگی هوا هم از بین برود و با ساماندهی موتور سیکلت ها بتوانیم جان راکبان را در امان نگهداریم.

وی گفت: گام‌های اساسی برای هوشمندسازی بار لجستیکی برداریم و به دنبال افزایش کیفیت حمل و نقل عمومی هستیم.

زاکانی گفت: دشمنان نمی‌خواهند کشور پیشرفت کند و اجازه نمی‌دهند که مسئولان کار کنند رئیس جمهور آمریکا و فرانسه خود هزاران مشکل دارند و آمریکا در عرصه سیاسی داخلی خود دچار تزلزل است و آنهایی که چنین بیانی دارند ناخواسته به ما کمک می‌کنند که بدانیم چه کاری خوب است

شهردار تهران ادامه داد: با برخورد دقیق با سردمداران می‌توان فضایی آماده شود که این گرو غبار از بین برود.

انتهای خبر/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.