کد خبر : 1646
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 9 خرداد 1402 - 10:49

کتاب «سینمای قدسی» اثری برای مدیران فرهنگی

کتاب «سینمای قدسی» اثری برای مدیران فرهنگی

«سینمای قدسی» کتابی شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه سینما است به کوشش «رسول حسنی ولاشجردی» گردآوری و تدوین شده است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی تهران فردا، کتاب «سینمای قدسی؛ سینمای طراز انقلاب اسلامی» شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به کوشش «رسول حسنی ولاشجردی» گردآوری و تدین

«سینمای قدسی» کتابی شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه سینما است به کوشش «رسول حسنی ولاشجردی» گردآوری و تدوین شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تهران فردا، کتاب «سینمای قدسی؛ سینمای طراز انقلاب اسلامی» شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به کوشش «رسول حسنی ولاشجردی» گردآوری و تدین شده است.

این کتاب در هشت فصل شامل «سینما و رسالت سینماگر»، «سینمای دینی»، «سینما و روشنفکری»،«سینما و استعمار»، «سینما و انقلاب اسلامی»، «سینمای دفاع مقدس»، «فرم و محتوا» و «آسیبشناسی، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و مدیریت فرهنگی» تنظیم شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است:

«با همه توصیه‌ها و سفارش‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به مدیران سینمایی کشور به بخصوص اهالی سینما و رسانه ملی هنوز آن اتفاق مورد نظر نیفتاده است، گویا برخی از مدیران فرهنگی به وخامت اوضاع پی نبرده‌اند. آن هجمه فرهنگی که معظم‌له بارها و بارها نسبت به آن هشدار داده بودند اکنون به ولنگاری فرهنگی رسیده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌شدت با برخورد سلبی مخالف و آن‌را سد راه پیشرفت سینمای کشور می‌دانند، ایشان معتقد هستند به‌جای دفع هنرمندانی که به‌ظاهر با نظام اسلامی مخافلند باید آنها را تا جایی که ارزش‌های انقلاب اسلامی مورد تهدید قرار نگیرند، جذب کرد.

ایشان تاکید دارند باید هنرمندانی که قبل از انقلاب اسلامی فعالیت داشته‌اند را حفظ کرد و با رعایت شأن و جایگاهی که دارند از تجارب آنها آموخت چرا که اگر ما این دسته از هنرمندان را کنار بگذاریم دیگرانی که قصد تقابل با انقلاب اسلامی را دارند به سراغ آنها خواهند رفت دیگر اینکه هنرمندان نباید خود را درگیر مسائل حاشیه‌ای کنند و به ابزاری برای اهالی سیاست شوند، بلکه خود باید بینش و منش سیاسی داشته باشند و حتی با آثار خود اهالی سیاست را نیز هدایت کنند. از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضور در جشنواره‌های خارجی به‌تنهایی ارزشمند نیست، آنچه اهمیت دارد این است که حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های خارجی تا چه میزان معرف ایران اسلامی است. حقیقت امر نیز همین است که جهانی شدن صرفا با حضور در رویدادهای سینمایی جهان حاصل نمی‌شود.

آنهم در شرایطی که سیاست اسلام هراسی و ایران هراسی حاکم بر جشنواره‌ها ماهیت آن‌را تعیین می‌کند. جهانی شدن در حوزه سینما حاصل نمی‌شود مگر آنکه بتوانیم بر افکار عمومی جهان تاثیرگذار باشیم. حتی اگر جشنواره‌های آن سوی مرزها عامل اجرایی سیاست‌های دولت‌هایشان نباشند آورده چندانی برای ما نخواهد داشت.»

«سینمای قدسی؛ سینمای طراز انقلاب اسلامی» شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از سال 1369 تا 1400 است که به کوشش «رسول حسنی ولاشجردی» در هشت فصل و 138 صفحه تدوین و توسط انتشارات «صریر» منتشر شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.