کد خبر : 1704
تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 خرداد 1402 - 4:43

مدیر عامل شرکت پتروپالایش اصفهان: معنویت، عقلانیت و اقتصاد برنامه اصلی ما است/جلوگیری از خام فروشی در چشم‌انداز پالایشگاه اصفهان

مدیر عامل شرکت پتروپالایش اصفهان: معنویت، عقلانیت و اقتصاد برنامه اصلی ما است/جلوگیری از خام فروشی در چشم‌انداز پالایشگاه اصفهان

«قدیری» با بیان اینکه در حال پرورش مدیران پروژه‌ای با تفکر مدیریت استراتژیک هستیم و ۲۰۰ مدیر نخبه به کشور تقدیم خواهیم کرد، گفت: ما سه اصل معنویت، عقلانیت و اقتصاد را در برنامه خود داریم. به گزارش تهران فردا، «محسن قدیری» مدیر عامل شرکت پتروپالایش اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس ۶

«قدیری» با بیان اینکه در حال پرورش مدیران پروژه‌ای با تفکر مدیریت استراتژیک هستیم و ۲۰۰ مدیر نخبه به کشور تقدیم خواهیم کرد، گفت: ما سه اصل معنویت، عقلانیت و اقتصاد را در برنامه خود داریم.

به گزارش تهران فردا، «محسن قدیری» مدیر عامل شرکت پتروپالایش اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس ۶ شرکت جدید در پتروپالایش اصفهان و تبدیل این شرکت به هلدینگ اظهار داشت: این هلدینگ بالاترین سود را در بین شرکت‌های پتروپالایش کشور کسب نموده و موفق به کسب نشان مشتری مداری شده است.

وی با بیان اینکه دنیای پیرامون ما به سوی توسعه یافتگی در حال حرکت است، افزود: تلاش می‌کنیم تا با به کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا و هوش مصنوعی به یک هلدینگ در سطح جهانی تبدیل شویم.

مدیر عامل شرکت پتروپالایش اصفهان با اشاره به فعال بودن ۴۵۰ پروژه در این شرکت که تعدادی از آن‌ها ابرپروژه هستند، بیان داشت: شرکت در جدول انجام مدیریت پروژه موفق شده تا ضریبی بیش از ۹۷ درصد را به ثبت برساند و حتی در برخی پروژه‌ها این عدد از ۱۰۰ درصد گذشته و با کسب عدد ۱۰۴ از برنامه‌ریزی نیز پیشی گرفته است.

وی با تاکید بر موفقیت این شرکت در سالی که گذشت و کسب رتبه اول شرکت‌های پالایشی بورسی اظهار داشت: در دوران پهلوی ما حتی پیچ را نیز از خارج کشور وارد می‌کردیم، اما امروز به راحتی با دنیا رقابت می‌کنیم و در آینده نزدیک بیش از ۹۵ درصد از تجهیزات ما ساخت داخل خواهد بود.

قدیری با اشاره به عدم استفاده از حتی یک متخصص خارجی در شرکت بیان داشت: با تکیه بر توان مهندسان و کارگران خود در آینده نزدیک به شرکتی مبدل می‌شویم که در سال ۱۴۰۵ خام فروشی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال پرورش مدیران پروژه‌ای با تفکر مدیریت استراتژیک هستیم، و ۲۰۰ مدیر نخبه به کشور تقدیم خواهیم کرد، گفت: ما سه اصل معنویت، عقلانیت و اقتصاد را در برنامه خود داریم.

مدیرعامل شرکت پتروپالایش اصفهان با اشاره به دغدغه مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت تاکید کرد و گفت: استخدام هزار نفر در سال گذشته، مدیریت آب، آزادی زندانیان و کمک‌های مختلف به سازمان‌ها و قشر کم درآمد از جمله کمک به مددجویان کمیته امداد با کمک تامین وام، مهم‌ترین اقدامات ما در زمینه مسئولیت اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ به رتبه سوم بلوغ سازمانی رسیدیم که تا سال ۱۴۰۵ به رتبه ۵ ارتقا می‌یابد، افزود: در این راستا در حال تبدیل به یک سازمان نخبه دانش بنیان هستیم؛ در طول این مسیر توسعه ما هیچ گاه از محیط زیست غافل نبوده‌ایم و در این راستا به زودی میزان استفاده ما از آب شرب به صفر خواهد رسید که این امر با کمک انتقال آب از دریای عمان و بازچرخانی و تصفیه پساب فاضلاب ممکن می‌شود.

قدیری گفت: پالایشگاه، فولاد، ذوب‌آهن، شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان برای انتقال آب دریای عمان سرمایه گذاری کرده اند که سهم فولاد ۴۰ درصد و سهم پالایشگاه و ذوب آهن هر کدام ۲۰ درصد است.وی در خصوص افزایش فضای سبز مجموعه گفت: ۱۴۰ هکتار فضای سبز در مجموعه پتروپالایش اصفهان وجود دارد که ۲۵ درصد درختان آن خشک شده بود؛ ۲۰۰ هزار نهال جدید کاشته شده و با ایجاد زیرساخت‌های لازم آبیاری نیز به شکل زیر سطحی انجام می‌شود تا آب به ریشه برسد.

بهره برداری از ۲۰۰ مگاوات انرژی نیروگاه خورشیدی

مدیرعامل شرکت پتروپالایش اصفهان ایجاد مخازن راهبردی آب‌های آتش نشانی و افزایش بهره وری احداث نیروگاه‌های خورشیدی را از دیگر اقدام‌های این شرکت دانست و افزود: تا ۱۲سال آینده، یک نیروگاه خورشیدی با تولید یک هزار مگاوات برق خواهیم داشت که تا پایان سال آینده ۲۰۰ مگاوات آن قابل بهره‌برداری خواهد بود.وی ادامه داد: یکی دیگر از طرح‌های مهم این شرکت مدیریت آب است و تا نیمه نخست سال آینده ۷۵ درصد از مصرف آب پالایشگاه اصفهان کاسته می‌شود.

قدیری ادامه داد: در واقع مدیریت آب با ۱۵ پروژه در پالایشگاه انجام و برای نمونه کولینگ هیبریدی در حال ساخت است که مصرف آب را در پالایشگاه کاهش می‌دهد و حتی آب دورریز پالایشگاه استفاده می‌شود، علاوه بر آن تا سال ۱۴۰۵ نیز مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند.

تولید روزانه ۱۳ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه اصفهان

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان گفت: در زمان حاضر روزانه ۱۳ میلیون لیتر بنزین «یورو ۵» در پالایشگاه اصفهان تولید می‌شود که تا سال ۱۴۰۵ به ۲۲.۷ میلیون لیتر می‌رسد؛ همچنین تا سال ۱۴۰۵ گوگرد را به محصول سود ده تبدیل می‌شود؛ کود‌های گوگردی نیز بعد از استفاده در کشور و تامین نیاز داخل، صادر می‌شود.

قدیری با تاکید بر این مهم که شرکت پتروپالایش اصفهان صنعت سبز محسوب می‌شود و تمام بنزین تولید آن «یورو ۵» است، گفت: پالایشگاه اصفهان در زمان حاضر وظیفه تامین حدود ۲۵ درصد از سوخت کشور را بر عهده دارد و بنزین و گازوییل از محصولات اصلی آن به شمار می‌آید بطوری‌که سوخت ۱۶ استان از جمله اصفهان را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه مصرف سوخت پالایشگاه نیز تا سال ۱۴۰۵ حدود ۱۱ درصد کاهش خواهد یافت، افزود: در زمان حاضر پنج دستگاه آنالیزر در پالایشگاه داریم که به طور برخطمیزان آلودگی را به محیط زیست گزارش می‌کند که تاکنون شاخص‌های ما پایین‌تر از حد استاندارد بوده است.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان گفت: در بخش صادرات دو شرکت راه‌اندازی کرده ایم که امیدواریم تا سال ۱۴۰۵ محصولات نفتی این شرکت جز بنزین و گازوئیل صادر شود.

وی متذکر شد: در زمینه پدافند غیرعامل عملیات خوبی انجام و بحث‌های ایمنی را با هوش مصنوعی کنترل خواهیم کرد، از سویی دیگر دو محصول این پالایشگاه یعنی بنزین و گازوئیل افزایش تولید خواهند داشت به صورتی که بنزین با تولید روزانه ۱۳.۵ میلیون لیتر به ۲۲.۷ می‌رسد و تولید ۲۴.۵ گازوئیل به ۲۶ میلیون لیتر افزایش پیدا می‌کند.

پایان خبر/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.