کد خبر : 2111
تاریخ انتشار : جمعه 3 فروردین 1403 - 14:20

حاج‌علی‌اکبری: روز قدس به زلزله سیاسی علیه صهیونیست‌ها تبدیل شود

حاج‌علی‌اکبری: روز قدس به زلزله سیاسی علیه صهیونیست‌ها تبدیل شود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: امسال شاهد روز قدس متفاوتی خواهیم بود و روز قدس امسال باید به زلزله سیاسی علیه حیوان‌های انسان نمای صهیونیست و حامیان آن‌ها تبدیل شود.

به گزارش تهران فردا،‌ حجت الاسلام «محمد جواد حاج علی اکبری» خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران (جمعه ۳ فروردین ۱۴۰۳) اظهار داشت: ورع یکی از ارکان اصلی تقوا است و جلوه ویژه ورع در زندگی انسان‌های مؤمن و متقی، مراقبت درباره حریم مردم و فاصله گرفتن از ظلم در حق دیگران است.

وی افزود: بنیان و پایه مسئولیت اجتماعی عبارت از رعایت حق مردم و نگه داشتن حرمت آنها است.

حجت الاسلام علی اکبری عنوان کرد: انسان مؤمن باید تلاش کند هم خود درست زندگی و سالم زندگی کند و هم مراقب باشد تا به انسان‌های دیگر و جان، مال و آبروی آنها آسیبی وارد نشود، زیرا حرمت و آبروی مؤمن از کعبه هم بالاتر است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع غزه و فلسطین، گفت: موضوع عجیب پیش روی همه امت اسلامی مسأله غزه و فلسطین است. مسؤولیت ناشی از ایمان و تربیت توحیدی همه مؤمنان را به اندیشیدن درباره فلسطین و غزه وادار می‌کند، زیرا موضوع بسیار بزرگی است.

وی یادآور شد: ماه مبارک رمضان امسال یک ماه رمضان متفاوتی در این خصوص است. در دعاهایی که می‌خوانیم، به یاد مردم مظلوم غزه و به یاد گرسنگی این مردم و به یاد غم‌ها و غصه‌های آنها بیافتیم که از همه طرف آنها را محاصره کرده است و البته مردم مظلومی که مقتدرند، مقاوم هستند و نصاب مقاومت را ارتقا دادند.

مؤمنان خواستار محو رژیم صهیونیستی هستند

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: چه فسادی بالاتر از رژیم صهیونیستی که مؤمنان درخواست محو آن را در دعاهای محرم رمضان دارند. محو شدن این غده سرطانی را مؤمنان خواستار هستند و این مسؤولیت اجتماعی امت اسلامی است.

وی تاکید کرد: قیام مردم فلسطین به حق است و همه باید حمایت از این مردم مقاوم را مطالبه کنند و صرفاً دل سوختن و اشک ریختن نباید باشد، بلکه مسلمانان باید قطع شریان حیاتی این رژیم جعلی را از دولت‌های خود مطالبه کنند.

حجت الاسلام حاجی علی اکبری گفت: خدای متعال را شاکر هستیم که در کشورمان، رهبر، دولت و مردممان در خط مقدم دفاع از مردم مظلوم حضور دارند و تاکنون بهترین حمایت‌ها را انجام داده و انجام خواهند داد.

این مسئول ادامه داد: این طوفان الاقصی که در شش ماه گذشته صورت گرفت، باعث شده است که هر روز یک راهپیمایی به نفع غزه در جهان شکل بگیرد و یک روز قدس مکرری در شش ماه گذشته را تجربه کرده‌ایم و این امر تبدیل به یک خواسته عمومی و بلکه جهانی شده است.

وی ادامه داد: بنیانگذار حرکت بزرگ روز قدس و ملت فلسطین، ملت ایران انقلاب اسلامی و امام راحل عظیم الشان ما است و البته ما امروز باید فکر کنیم که دیگر برای مردم مظلوم و عزیز فلسطین و مردم شریف غزه چه قدمی را می‌توانیم برداریم. هر چند چشم امید به فضل و نصرت الهی و دست قدرتمند جبهه مقاومت داریم.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری گفت: از حزب الله غیور لبنان و سید مقاومت صمیمانه سپاسگزاریم که چقدر خوب در این زمینه حضور پیدا کردند و ایفای نقش داشتند. همین طور از فرزندان اویس قرنی یعنی سلحشوران یمن و انصارالله رهبر مجاهد آنها صمیمانه تشکر می‌کنیم که رعب به جان پلید شیطان انداختند و کار بزرگی را انجام دادند.

وی تصریح کرد: در عین حال از مقاومت مردمی عراق حشد شعبی و نیز دولت محترم عراق و مردم آنها تشکر می‌کنیم که کم نگذاشتند و نیز از مقاومت بی‌بدیل فرزندان شجاع فلسطین که ایستادگی کردند و این گونه نظام محاسباتی دستگاه استکبار را به هم ریختند، تشکر می‌کنیم.

امسال شاهد روز قدس متفاوتی خواهیم بود

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روز قدس، گفت: امسال شاهد روز قدس متفاوتی خواهیم بود. روز قدس امسال باید به زلزله سیاسی علیه حیوان‌های انسان نمای صهیونیست و حامیان کثیف و پلید آنها تبدیل شود.

وی تاکید کرد: دشمنان فلسطین آماده باشند که ان‌شاالله طوفان‌الاقصی دو، سه و چهار به سراغ آنها خواهد آمد و دیگر آنها را رها نخواهد کرد و ان‌شاالله این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد تا آن روزی که نام نحس رژیم صهیونیستی از نقشه زیبای فلسطین پاک شود و ارض مبارک و قدس شریف آزادی کامل برسد.

حجت الاسلام علی اکبری در ادامه سخنان خود و در ابتدای خطبه دوم به موضوع تقوا اشاره کرد و ابراز داشت: برادران و خواهران را به رعایت تقوای الهی سفارش می‌کنم. سال نو امسال ما با تقارن دو بهار مواجهیم که در آن بشارت‌های فراوانی هست.

وی ادامه داد: بهار طبیعت به عنوان آینه زمین و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به عنوان ماهی که در حال شب قدر است، به عنوان آینه زمان است که در آن لبخند و مهر الهی بر روی انسان‌ها متجلی است.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: سال ۱۴۰۳ را با نماز و روزه و قرآن خیلی خوب شروع کردیم و سالی که نکوست از بهارش پیداست. البته وقتی سال جدید شد، باید در همه زمینه‌ها حال ما بهتر شود و همه ما باید تلاش کنیم امروزمان از دیروزمان و فردایمان از امروزمان بهتر باشد و نیز سال جدیدمان از سال قبل در همه زمینه‌ها بهتر باشد و در واقع معنای تقوا همین است، زیرا معنای تقوا سیر به جلو داشتن و در جا نزدن است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به بارش‌های جوی، خاطرنشان کرد: امسال به فضل الهی و ورود ماه مبارک رمضان شاهد بارش‌های آسمانی با کمترین خسارت‌ها و تداوم آن را شاهد هستیم.

این مسئول اضافه کرد: از طرف دیگر حسن مطلع امسال ولادت امام حسن مجتبی (ع) و حسن ختام امسال نیز مجدداً میلاد امام حسن (ع) است. در واقع سال ما سال میلاد سال امام حسن (ع) می‌شود که سال پرنوری خواهد بود. این نشانه و بشارت احسان، حسن خلق و خردورزی است، لذا ان‌شالله مجموعه‌های تبلیغی، مساجد و رسانه‌ها از این امر بیشتر بهره ببرند تا امام حسن علیه السلام را بهتر بشناسیم و بیشتر به او تاسی کنیم.

وی گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم که در تقویم سال جاری ما تا آخر سال یک هفته هم غیبت در نماز جمعه وجود نداشته باشد تا در این حج هفتگی حضور داشته باشیم. ضمن آنکه باید از کسانی که در این فضای نوروزی مشغول خدمت هستند مانند پاکبانان، مرزداران، پلیس راهور و آنانی که امنیت ما را تأمین می‌کنند، تشکر کنیم. همچنین از خادمان شبکه بهداشت، هلال احمر و همه نیروهایی که در این ایام شیفت خدمت دارند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم و ان‌شالله سال خوبی داشته باشند و خدای متعال به زندگی آنها برکت دهد.

رهبر حکیم انقلاب خط سیر جامعه را مشخص کردند 

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام نوروزی و سخنان ابتدای سال رهبر معظم انقلاب، گفت: شروع سالمان با پیام رهبر حکیم عالی‌قدرمان بود که بارش لطف و محبت و جوشش چشمه حکمت بود و ایشان خط سیر جامعه را مشخص کردند. ان‌شالله خداوند متعال سایه رهبر انقلاب را بر سر ما قرار داده و ما را قدردان ایشان قرار دهد.

وی افزود: با الهام از بیانات حکیمانه رهبر انقلابمان چهار نکته را به اختصار یادآوری می‌کنم. نکته اول این است که ساختار تحلیلی رهبر عزیز انقلابمان یک الگو برای همه ما و مسؤولان مردم است و آن آرمان خواهی واقع بینانه است؛ یعنی مسیر به سوی آرمان‌ها باید دائم تنظیم شود و آرمان‌ها جلوی چشممان باشد و قله‌ها را ببینیم و از آن نیرو بگیریم و مسیری را که طی کردیم، درست نگاه کنیم و واقعیت‌ها و ظرفیت‌هایمان را همراه شیرینی‌ها و تلخی‌هایمان ببینیم و بعد بتوانیم مسیر پیش رویمان را درست ادامه دهیم. بنابراین باید این چارچوب تحلیلی پیش روی مردم و مسؤولان و صاحبان رسانه ما باشد.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری متذکر شد: نکته بعدی در نگاه رهبر عزیز و عالی‌قدر ما همچنان اولویت اقتصاد برای کشور است و این موضوع به اعتبار بیماری مزمن اقتصاد کشور، تکانه‌های جهانی، برخی سو تدبیرها و نیز به اعتبار وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن است که می‌توان به آن نگاه کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اذعان داشت: سال‌ها است که رهبر عزیز انقلاب، اقتصاد را محور شعارهای سال قرار داده‌اند؛ البته در این زمینه قدم‌های خوب و بزرگی برداشته شده، اما غفلت‌ها هم کم نبوده است.

رشد تولید ملی به بسیاری از نیازها پاسخ می‌دهد

وی افزود: از نگاه رهبر عزیزمان که مبتنی بر آموزه‌های وحیانی و تجربه‌های بشری و بین‌المللی است، ما یک راه بیشتر نداریم و آن تولید است، یعنی رشد تولید ملی یک پاسخ به فهرستی از نیازها است.

پایان خبر/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.